Światowe premiery książek,  inauguracja „Nowego europejskiego kanonu literackiego” stworzonego przez międzynarodowe grono wydawców, przedstawicieli festiwali i instytucji literackich z dwudziestu jeden krajów, start projektu FestUkraine i wreszcie otwarcie na literaturę azjatycką – to wszystko zafunduje nam TransPort Literacki 27., który odbędzie się we wrześniu.

Pierwsza edycja festiwalu to aż 108 punktów w programie siedemdziesięcioro gości z jedenastu krajów, trzydzieści premier książkowych, dwieście pięćdziesiąt uczestniczek i uczestników pracowni (w ponad dwudziestu grupach: czytelniczych, księgarskich, pisarskich i przekładowych), specjalne projekty i wydarzenia dla mieszkańców Kołobrzegu oraz nagroda literacka „Koło brzegu poezji i prozy” przyznawana przez uczniów i uczennice z lokalnych szkół.

Jednym z ważniejszych wydarzeń festiwalu będzie światowa premiera książki Nicka Cave’a i Seana O’Hagana „Wiara, nadzieja i krwawa łaźnia”. Warto dodać, że festiwal jest najstarszym wydarzeniem literackim w Polsce, ale jak podkreśla Dyrektor Festiwalu zawsze młody duchem. Wydarzenie odbędzie się pod koniec września września tj. 22-25.09. 

Główne wydarzenia festiwalu odbędą się w RCK, natomiast warsztaty w Hotelu Saltic.

 

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK