Wczoraj, podczas Komisji edukacji, kultury i spraw społecznych, podsumowano program „Mieszkanie za remont", który już od 7 edycji cieszy się dużym zainteresowaniem.

Program „Mieszkanie za remont" jest organizowany przez wybrane gminy i miasta w Polsce. Polega on na tym, że udostępniana jest pula mieszkań komunalnych do wynajmu i osoby, które zdecydują się je wyremontować, mogą je wynająć na preferencyjnych warunkach.

W Kołobrzegu, Miasto wprowadziło ten program w 2020 roku i od tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem. Łącznie do dzisiaj przeprowadzono już 7 edycji. Często na jedno mieszkanie przypada kilkoro chętnych, np. podczas 4 edycji na 4 mieszkania przypadało 20 rodzin, dlatego obowiązują pewne zasady przyznawania lokali.

 

Należy dodać, że dzięki temu programowi gmina nie wydatkowała znacznych środków finansowych na wyremontowanie mieszkań.

Zakres remontu do wykonania jest bardzo różny. Tak samo jak metraż. Kolejna edycja programu nastąpi wkrótce.

Komentarze  
+10 # Sandrag 2022-11-23 08:48
To są mieszkania komunalne? Czy one raz przydzielone lokatorowi nie podlegają żadnej kontroli? Kto dopuścił mienie miejskie (mieszkanie) o wielkiej wartości materialnej do takiej dewastacji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # xxxx 2022-11-23 10:19
Pierwszeństwo otrzymują znajomości albo rodzinka w urzędach i spółkach miejskich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Olo 2022-11-23 18:09
Ludzie zdajecie sobie sprawę ile w Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu pracuje rodzin żon,mężówpamiętajcie to wy wszystkich utrzymujecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK