Nowy obowiązek, pierwsze mandaty. Policja przypomina o kaskach
Minęły zaledwie dwa dni od wejścia w życie nowych przepisów, a policjanci już interweniowali wobec pierwszych nieletnich użytkowników hulajnóg elektrycznych bez obowiązkowych kasków.
Rodzice dwóch 15-latków zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 100 złotych za brak wymaganego kasku podczas korzystania z hulajnóg. Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę rodziców. Policjanci przypominają, że obowiązek jazdy w kasku dotyczy użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz rowerów.
Apelujemy do rodziców i opiekunów o rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa oraz obowiązujących przepisów. Kask może uratować zdrowie, a nawet życie.
































Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl