Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski informuje o wznowieniu akcji i zaprasza Mieszkańców naszego powiatu do odbioru bezpłatnych KOPERT ŻYCIA, które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych.

Dzięki nim służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji. Akcji od początku patronuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób niepełnoprawnych, chorych, starszych czy samotnych mieszkańców Powiatu Kołobrzeskiego, ale nie tylko, bowiem każdy, kto czuje taką potrzebę, może bezpłatnie odebrać Kopertę Życia.

Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej Kopercie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, grupie krwi, kontaktu do najbliższych osób. Pomaga w tym czytelny formularz dołączony do Koperty (wzór prawidłowo wypełnionej karty zamieszczamy poniżej). Ważne, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. W Kopercie można umieścić również aktualne wyniki badań czy ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.

Kopertę w specjalnej ochronnej folii należy umieścić w widocznym miejscu w przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania (np. przykleić na lustrze czy drzwiach, bądź położyć na szafce), a na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych nakleić dołączoną do Koperty specjalną naklejkę: "Tu jest Koperta Życia". Będzie to informacja dla lekarzy i ratowników, że w pomieszczeniu jest Koperta Życia, gdy konieczna będzie interwencja.

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

O kołobrzeskiej akcji poinformowana jest również Policja i Straż Pożarna.

Kopertę Życia wraz z kartą informacyjną można nieodpłatnie odebrać:

Starostwo Powiatowe

Plac Ratuszowy 1 Kancelaria Ogólna pokój nr 3

tel. 94 35 476 18 wew. 133,191

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności ul. Artura Grottgera 11.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn