Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Diety radych powiatowych idą w górę, Starosta zarobi więcej. Bez szczególnej dyskusji i większych zastrzeżeń Rada Powiatu przyjęła propozycje nowych, znacząco wyższych stawek.  

Ponad 10 tysięcy złotych pensji zasadniczej, 3 300 zł dodatku funkcyjnego, 2 tysiące zł to dodatek za wieloletnią pracę i 4 tysiące zł dodatek specjalny - w sumie to nieco ponad 20 tysięcy złotych brutto. To nowa pensja starosty kołobrzeskiego. Do tej pory pensja zasadnicza starosty wynosiła 4 tys. 800 zł, z dodatkami to 10 tys. 600 złotych brutto. Dzisiejsza uchwała oznacza podwyżkę niemal o 100% i co ważne z wyrównaniem od sierpnia. Radni podnieśli także swoje diety. Według przyjętej znowu zdecydowaną większością głosów propozycji, diety radnych wzrosną o 50% w przypadku szeregowego radnego, o 85% dla przewodniczącego Rady.

Przewodniczący RP miesięcznie przed zmianą otrzymywał 2 280 zł, teraz jego dieta będzie wynosić 3650 złotych. Wiceprzewodniczący dostawał 1870 zł, po zmianie to 3 tysiące. Przewodniczącym komisji diety wzrosną o 1100 zł, pozostałym radnym o 760 zł miesięcznie. Przy czym najniższa dieta to teraz 2147 zł na rękę.

Komentarze  
+9 # karol 2021-11-25 19:45
Czy można to pozytywnie skomentować kiedy to jest jakiś obłęd. I wstyd ,że wśród radnych PiS-u są tacy ,którzy poparli te podwyżki. Wyborcy tego nie zapomną. To,że pazernym komuchom ciągle mało to jasne. Ale "nasi"- hańba, upadek i kompromitacja. Na tym przykładzie widać ,że rację mają ci,którzy twierdzą,że PiS przy takich okazjach się niczym nie różni od platformy i lewusów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ach Karol ! 2021-11-26 10:53
Jak któryś z radnych uważa , że niezasłużenie otrzymał zbyt wysoką dietę , to zawsze może przekazać ją na wybrany przez siebie cel społeczny , na przykład na kościelną tacę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # antypodwyżidrożyznie 2021-11-25 21:30
Dieta radnego powinna być znacznie niższa od minimalnego wynagrodzenia (mniej poświęca czasu niż zwykły pracownik), ale pazerność samorządowców nie zna granic. Moje gratulacje za egoizm. Teraz kolej na zwiększenie ilości radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # czarna dziura 2021-11-26 15:24
Podnieśli mieszkańcom stawki za metry mieszkania to i na podwyżki się znalazło. Wszyscy przy korycie tacy sami,ciągną tylko ile się da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn