Dzisiaj, w gabinecie starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego podpisana została umowa o udzielenie dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy późnobarokowym ołtarzu głównym w Drozdowie.

Ołtarz wpisany jest do rejestru zabytków ruchomych, ujętych w Programie Prac Konserwatorskich, pn. „Barokowy Ołtarz Główny z Kościoła Filialnego pw. Chrystusa Króla w Drozdowie”.

Przedmiotem umowy jest udzielenie z budżetu Powiatu dotacji w wysokości 30 000 złotych. Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania wynosi 150 361,89 złotych.

Prace konserwatorskie i restauratorskie, w tym m.in.: konserwacja dwóch obrazów na płótnie, elementów złoconych, elementów polichromowanych, rzeźby polichromowanej czy elementów konstrukcyjnych, przeprowadzone zostaną w terminie do dnia 30 listopada 2022 roku.

Z ramienia powiatu umowę podpisali: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś, a w imieniu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Gorawinie ks. proboszcz Marek Mierzwa.

Komentarze  
+3 # Żen ła 2022-02-21 21:35
Mają kasę na ołtarze, a nie mają na DPS?
Czyżby zbliżenie do kościoła w celu pozyskania odpustu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn