Od soboty 26 marca I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. M. Kopernika uruchamia "Sobotnią szkołą języka polskiego", w ramach której będzie prowadzony bezpłatny kurs języka polskiego (poziom podstawowy) dla młodzieży ukraińskiej w wieku 14-19 lat. 

Zajęcia będą odbywały się w I LO w soboty od 9.00 do 12.15 (4 godz. lekcyjne: 2x 90 min. z przerwą), łącznie 32 godz., ok. 8 spotkań. Zapisy na kurs przyjmuje sekretariat szkoły - ul. Łopuskiego 42-44, tel. 94 354 46 33.

- Ideą projektu sobotniej szkoły, którego podjęli się dyrektor Artur Dzierkowski oraz nauczyciele z Kopernika, jest udzielenie młodzieży z Ukrainy, która przebywa na terenie naszego powiatu, "pierwszej pomocy językowej" i ułatwienie im włączenia się do polskiego systemu edukacji. Chcemy również stworzyć im miejsce, gdzie będą mogli zintegrować się między sobą. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

 

Komentarze  
-7 # Brawa dla nauczycieli 2022-03-19 10:23
Wielkie brawa,szacunek i podziw dla nauczycieli!!Jesteście wspaniali!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Reszka 2022-03-20 18:16
Jak trwała ala pandemia to nauczyciele pochowali się do swoich domów i naszych dzieci, młodzieży nie chcieli uczyć bo się zaraża,bo nie szczepione ,bo nie noszą maseczki a tu proszę już się nie obawiają a przecież oni żadnych szczepień nie przechodzą tak jak nasze dzieci .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Baśka 2022-03-20 22:59
Brawo nauczyciele tylko jak nasze dzieci i młodzież miały siedzieć w ławce i mieć prawo do nauki to wy jak tchórze uciekliscie do zdalnego nauczania bo się baliście że was zaraża ala covidem ,teraz się nie boicie przecież oni nie mają nawet podstawowych szczepień nie mówiąc o covidowym .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn