Dzisiaj doszło do zawarcia ugody w sporze pomiędzy dotychczasowym dzierżawcą ośrodka Gryf, a powiatem. Zawarcie ugody zostało zatwierdzone przez Sąd Okręgowy w Koszalinie.

To może być koniec trwającej 8 lat batalii o ośrodek. Dotychczasowy dzierżawca zwrócił się do sądu w Koszalinie o możliwość ugodowego zakończenia sporu pomiędzy nim a powiatem.

- Wszystkie warunki przedstawione spółce, z którą byliśmy w sporze, zostały zaakceptowane. Strony zgadzają się ze zwolnienia z podatku VAT. Zażądaliśmy 1,65 mln zł odsetek – mówi wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś.

Co to oznacza? Na początku lipca będzie mógł zostać podpisany akt notarialny z kupującym. Na konto powiatu trafi ponad 38 milionów złotych. Łącznie będzie to ponad 40 milionów, wliczając wpłacone już 2,6 mln złotych tytułem wadium.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn