Kołobrzescy policjanci w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania powiatowe pn. „Pieszy i Rower”. Mundurowi podczas działań ujawnili 40 wykroczeń.

Mundurowi szczególnym nadzorem objęli skrzyżowania i przejścia dla pieszych, gdzie zdarzają się niebezpieczne sytuacje i dochodzi do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Głównym celem działań było zminimalizowanie niepożądanych zachowań na drodze, szczególnie popełnianych przez kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu. Najczęściej były to wykroczenia polegające na: nieprawidłowym przejeżdżaniu przejścia dla pieszych, nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do pieszych czy niewłaściwym stanie technicznym rowerów

Do działań skierowano 12 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu. Policjanci dokonali kontroli 38 cyklistów wśród których ujawnili 37 wykroczeń oraz 5 kierujących pojazdami osobowymi, którzy nieprawidłowo zachowywali się w rejonie przejścia dla pieszych - 3 wykroczenia. Mundurowi w trakcie działań 37 razy zakończyli kontrole postępowaniem mandatowym, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz zastosowali 10 razy środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Pamiętajmy!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

-zachować szczególną ostrożność,

-zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Pieszy również powinien zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię, torowisko lub podczas korzystania z przejścia dla pieszych oraz nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez te miejsca.

Komentarze  
0 # rowerzysta 2022-06-23 13:01
Proponuję dla równowagi pokazać statystyki policyjne ukaranych kierujących pojazdami za nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, przejeździe dla rowerów, wyprzedzanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych albo włączających się do ruchu z parkingów pod marketami. Wbrew pozorom zaostrzenie kar nie spowodowało zmniejszenia liczby wypadków. W mieście takim jak Kołobrzeg, gdzie wszyscy się znają, policjant nie wlepi kierującemu mandatu 1500 zl bo następnego dnia wszyscy będą go wytykać palcami a przecież nie po to został policjantem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # robin 2022-06-23 20:54
Chciałbym, jako nie młody już mieszkaniec Kołobrzegu, żyć w mieście ,gdzie zachowane są podstawowe choćby normy dotyczące natężenia hałasu. Tymczasem wśród poruszających się spokojnie i cicho po mieście tysięcy samochodów, jeździ,albo lepiej powiedzieć szaleje, kilku kretynów, których samochody pozbawione są katalizatorów i tłumików. Ci młodzieńcy, w brudnych na ogół dresach z krowim łańcuchem na przepoconej szyi, kpią sobie ze społecznego ładu ,społeczeństwa i policji, a te ich podrasowane rzęchy ryczą wyrzucając huk i spaliny bezpośrednio z kolektora wydechowego. Wypada zapytać, czy kołobrzescy policjanci tego nie słyszą i nie widzą. Jeśli tak, to proponuję Panie Komendancie Policji,niech pan tych z drogówki wyśle na specjalne badania do laryngologa i okulisty. A może to sami policjanci po służbie tak się zachowują???Bo trudno uwierzyć by tych paru szalejących idiotów nie widzieli policjanci z wydziału drogowego KPP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn