Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu kołobrzeska policja oraz straż pożarna przedstawiła informacje o stanie bezpieczeństwa i działaniach w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu za ubiegły rok.

Kołobrzeska policja zrealizowała wszystkie zamierzenia jeśli chodzi o eliminację zagrożeń w ubiegłym roku.

Komendant kołobrzeskiej straży pożarnej zwrócił uwagę, że sytuacja związana z pandemią o raz wojną na Ukrainie, spowodowały, że straż miała o wiele więcej zadań do wykonania.

Krzysztof Makowski mówił także o wzroście ilości interwencji. Występowały sytuacje w roku ubiegłym i w 2020, gdzie ten system ratowniczy jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie był na skraju możliwości. Duży wpływ na to miał sposób przyjmowania interwencji. Komendant przypomniał, że od końca zeszłego roku zlikwidowano numery alarmowe poszczególnych służb w tym 998.

Na zakończenie obrad przedstawione zostały sprawozdania starosty kołobrzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn