Zarząd Powiatu złożył wniosek o dofinansowanie na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie. Środki jakie powiat może pozyskać na ten cel to 3,5 miliona złotych.

Przypomnijmy. W 2018 roku został podpisany akt notarialny kupna hangaru w Rogowie na cele muzealne. Powiat kołobrzeski kupił poniemiecki hangar od gminy Trzebiatów za prawie 3 mln złotych. To zakończyło kilkuletnie starania powiatu o pozyskanie tej nieruchomości. 

Obiekt jednak wymaga remontu. A na to potrzebne są środki, i to niemałe. Do tej pory odbyło się wiele rozmów z różnymi instytucjami w sprawie dofinansowania, jednak bezskutecznych. W tej chwili powiat stara się o dofinansowanie w kwocie 3,5 miliona złotych z Urzędu Wojewódzkiego.

Powiat podjął także rozmowy z podmiotami komercyjnymi, które mogłyby zagospodarować obiekt. Zgłosił się przedstawiciel środowiska hotelarskiego. Środki, które udało by się pozyskać z rynku komercyjnego pozwoliłyby na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego uczynić taki montaż finansowy, aby ten obiekt wyremontować, aby był przede wszystkim atrakcją muzealną, mówi Jacek Kuś.

A co jeżeli nie uda się pozyskać żadnych środków na wyremontowanie muzeum w Rogowie? Najbardziej skrajnym rozwiązaniem byłaby sprzedaż obiektu, ale to jak mówi Jacek Kuś, jest już ostateczność.

Komentarze  
+8 # mieszkaniec 2023-01-27 05:21
Wielką głupotą było kupno tej ruiny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # podatnik 2023-01-29 15:29
Cytuję mieszkaniec:
Wielką głupotą było kupno tej ruiny.

decyzja nieracjonalna, nieekonomiczna, ale potrzeby są silniejsze od ekonomii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Rogowianin 2023-02-07 07:35
trzeba dodać: własne (czytaj -prywatne) potrzeby były silniejsze od rozsądku :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn