Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najbardziej zagrożeni wypadkami! Znaczna część zdarzeń związanych z ich potrąceniem ma miejsce w rejonie przejść dla pieszych.

Dlatego już w środę 8 lutego kołobrzescy policjanci przeprowadzą wzmożone działania skierowane przede wszystkim na bezwzględne przestrzeganie przepisów w ich rejonie.

Już jutro policjanci przeprowadzą akcję, która będzie miała na celu podniesienie świadomości kierujących pojazdami silnikowymi oraz pieszych w obrębie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Funkcjonariusze będą respektować przepisy prawa w związku z każdorazowym jego naruszeniem, zarówno przez kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Działania mają na celu przede wszystkim uświadomienie korzystającym z drogi, że ustawa Prawo o Ruchu Drogowym jest aktem normatywnym, który należy znać i stosować. 

Pamiętajmy, że wielu niebezpiecznych, czy wręcz tragicznych sytuacji można uniknąć gdy zrozumiemy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

 

Komentarze  
+1 # Kg 2023-02-07 18:28
Niedawno Prezydentki i Janusz z Policji w Kołobrzegu po spotkaniu ustalili, że wystarcza odblaski i jakieś bliżej nie określone działania edukacyjne..
Zginął człowiek i dopiero robią coś konkretnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn