Największe nasilenie wiatru wystąpiło z piątku na sobotę, ale Straż Pożarna do dzisiaj usuwa jego skutki na terenie powiatu kołobrzeskiego. Łącznie strażacy do dzisiejszych godzin porannych podjęli blisko 50 interwencji.

Silny wiatr, który w porywach osiągał nawet do 125 km/h łamał gałęzie, a nawet powalał całe drzewa. Straż pożarna miała pełne ręce roboty, jednak nie odnotowała poważniejszych zdarzeń.

Drzewa przewracały się głównie na ciągi piesze i komunikacyjne. W wyniku silnego wiatru uszkodzeniu uległo kilka przystanków autobusowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Od piątku do dzisiejszych godzin porannych strażacy interweniowali 46 razy usuwając skutki wichury.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ponownie ostrzega. Silny wiatr będzie wiał jeszcze w ciągu dnia oraz w nocy.

 

Komentarze  
+2 # Andżela 2023-02-20 17:35
To drzewo leży za Amfiteatrem już conajmniej kilka miesięcy. Tak miasto właśnie robi porządki w parku Fredry aby tylko widok z chodnika stwarzał pozory normalności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn