Jest szansa, że od przyszłego roku będzie można studiować w naszym mieście pielęgniarstwo. To efekt rozmów starostwa z kołobrzeskim pełnomocnikiem Społecznej Akademii Nauk z Łodzi.

Pielęgniarki znajdują się wśród najbardziej deficytowych zawodów w Polsce. W końcu pojawiła się spora szansa, że tego zawodu będzie się można uczyć w naszym mieście i to na uczelni wyższej.

Starostwo jest gotowe podpisać umowę na temat współpracy w kontekście udostępnienia pomieszczeń na ulicy Grottgera, czyli w budynku gdzie znajduje się Zespół Szkół Policealnych. 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już od stycznia 2024 roku rozpocznie się rekrutacja na kierunek pielęgniarstwo.

 

Komentarze  
+15 # KO 2023-04-06 15:40
To ,jak to jest?Maja swoją siedzibę na Kasprowicza a szukają innych obiektó.?Mial być uczelnią o wielu wydaialach a tu chyba zakonczyla dzialalnośc i zamieła się w apartamentowiec?!.Pomysł dobry ale to obietnica,jak i inne.maszt,biuro paszportowe.Panie Starosto w Koszalinie jest Wyzsza Szkoła Zawodowa,bezplatna z wydziałem pielęgniarstwa ,a my powstanie Szkoły oddalismy waikowerem.I teraz wątpię czy będą chętni na odpłatne studiowanie,kiedy do Koszalina to tylko 25 minut.MImo to życzę spelnienia obietnicy i frekwencji przy rekutacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Elżbieta65 2023-04-06 15:55
Kiedyś były licea dla pielęgniarek. Już po nim można było pracować a jak ktoś miał ochotę, pieniądze i czas mógł później iść na studia. Czy wszystkie pielęgniarki muszą mieć wyższe wykształcenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Zkl 2023-04-06 18:30
Dobra sprawa. Będzie duża szansa zatrzymać młodych w mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # AnkamMieszkanka 2023-04-08 17:06
Społeczna Akademia w Łodzi , robi biznes , mieli na Łopuskiego budować uczelnie dostali po preferencyjnych działke za 100 tyś sprzeadli po 10 latach , za 1,5 miliona , na Kasprowicza 3 kupili za 1 milion 8 tyś metrów po 10 latach , apartamenty zrobili 90 sztuk sprzedają za miliony , takie interesy z to tylko w naszym kurorcie , i znaszą PO teraz kolejny biznes ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Osoba 2024-06-13 07:46
I gdzie to pielęgniarstwo? Rok później znowu jest obietnica, o której nic nie słychać :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn