W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kołobrzegu na nową kadencję powołana została  społeczna Powiatowa Rada Rynku Pracy. Akty powołania wręczał starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Rada Rynku Pracy jest gremium opiniująco – doradczym dla starosty. Głównymi jej celami są: włączenie partnerów rynku pracy w proces zarządzania środkami Funduszu Pracy, programowanie i monitorowanie polityki rynku pracy na poziomie lokalnym, opiniowanie celowości realizacji programów specjalnych i proponowanie zmiany ich realizacji.

Rada działa społecznie. Przewodniczący rady jest wybierany na pierwszym posiedzeniu spośród członków Rady Rynku Pracy na czas trwania kadencji, tj. na okres 4 lat. Przewodniczącym na dzisiejszym spotkaniu został wybrany wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki.

Stanowiska i opinie rady są podejmowane w formie uchwał, zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy członków.

Skład Powiatowej Rady Rynku Pracy:

1. Wojciech Galek - Zachodniopomorska Izba Rolnicza

2. Robert Jaruzel - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu

3. Cezary Kalinowski - Kołobrzeska Izba Gospodarcza

4. Tomasz Nowacki - Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan

5. Danuta Pietrzela - Zachodniopomorski Zarząd Wojewódzki Forum Związków Zawodowych

6. Ireneusz Sitnik - Cech Rzemiosł Różnych

7. Mirosław Terlecki - Wójt Gminy Rymań

8. Monika Tyszkiewicz - Machnio - Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Forum Związków Zawodowych

9. Artur Wasiewski - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu

10. Wiktor Zaborowski - NSZZ Solidarność.

rada pracy 8

rada pracy 5

rada pracy 4

rada pracy 3

rada pracy 2

rada pracy 6

rada pracy 7

Komentarze  
+6 # ankamieszkanka 2023-05-26 15:18
było 14% bezrobocia za PO, był tłok w korytarzu UP, urzednicy z dzbankami do wody nie mogli , przejść nie było zadnej Rady , teraz 4% bezrobocia i rada , urzedników tyle samo , lub wiecej i RADA-ŻENADA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Ryby pływają na niby 2023-05-26 21:43
Cytuję ankamieszkanka:
było 14% bezrobocia za PO, był tłok w korytarzu UP, urzednicy z dzbankami do wody nie mogli , przejść nie było zadnej Rady , teraz 4% bezrobocia i rada , urzedników tyle samo , lub wiecej i RADA-ŻENADA

Prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # waldek34 2023-05-29 08:25
W dobie powszechnej komputeryzacji powinno się ograniczyć zatrudnienie urzędników o 50 %. Wszystkich urzędników w całym kraju. A kiedy wyrobimy paszporty w Kołobrzegu panie starosto ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn