Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu obchodzono Dzień Strażaka. Tradycyjnie przyznano medale i odznaczenia, wręczono awanse na wyższe stopnie oraz nagrody. Podczas uroczystości wspomniano także poszkodowanego kilka tygodni temu w wypadku, strażaka Piotra Milczarka.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. W Kołobrzegu strażacy świętowali dzisiaj. Choć w tym roku było skromniej i mniej huczne niż zawsze, ze względu na ostatnie wydarzenia i walkę o zdrowie jednego ze strażaków Piotra Milczarka, który kilka tygodni temu uległ tragicznemu wypadkowi w trakcie niesienia pomocy poszkodowanej osobie w wypadku drogowym na drodze krajowej S6. W trakcie udzielania pomocy został potrącony przez nadjeżdżający pojazd. Obrażenia jakich doznał były tak duże i rozległe, że wymagały natychmiastowego transportu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. 

Podczas dzisiejszej uroczystości komendant kołobrzeskiej Straży Pożarnej podsumował ostatni rok jej funkcjonowania. Był on wyjątkowy, bardzo trudny dla kołobrzeskich strażaków, mówił Krzysztof Makowski.

Podczas uroczystości odczytano list zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Praca i wysiłek strażaków zostały dziś wyróżnione. Tradycyjnie przyznano medale i odznaczenia, wręczono awanse na wyższe stopnie oraz nagrody.

Awans przyznano także Piotrowi Milczarkowi, który wciąż walczy o życie. Niestety, aby zapewnić mu ekspresową, kompleksową i najlepszą pomoc rodzina zmuszona została prosić o pomoc. Koszty leczenia są ogromne, a czas odgrywa tu bardzo istotną rolę. Dzięki naszemu wsparciu Piotr będzie miał  możliwość wrócić aby dalej pomagać innym potrzebującym służąc jako strażak. Pomagać można poprzez Fundację Votum tutaj

Wszelkie informacje dotyczące pomocy strażakowi znaleźć można na Facebooku na specjalnie stworzonej grupie Dla Piotra – Bohaterskiego Strażaka tutaj, na której trwają zbiórki oraz licytacje, w które włączają się osoby z całej Polski.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn