3 lipca na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu miały miejsce uroczystości związane z podpisaniem i przekazaniem umów na dotacje dla jednostek OSP w nowym programie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, pod nazwą „Eko-Strażak”.

W trakcie uroczystości 32 jednostki z terenu powiatu kołobrzeskiego, koszalińskiego, szczecineckiego, choszczeńskiego, sławieńskiego, wałeckiego, drawskiego, świdwińskiego oraz białogardzkiego otrzymały umowy dotacji (od 18 000 do 50 000 zł) na zakupy sprzętu i środków ochrony indywidualnej. W ramach zakupów z tego programu jednostki "wzbogacą" się między innymi w drony z kamerą termowizyjną, zestawy narzędzi akumulatorowych, kamery termowizyjne, szafki magazynowe i ubraniowe, systemy odprowadzania spalin, pralnice do ubrań służbowych z przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym, detektory oraz mierniki wielo- i jednogazowe.

Uroczystość podpisania i przekazania umów dla jednostek OSP zaszczycili swoją obecnością m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – Marek Subocz, Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – Małgorzata Golińska, Poseł na Sejm RP – Czesław Hoc, Wicewojewoda zachodniopomorski – Tomasz Wójcik, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Jarosław Tomczyk, wójt gminy Rymań – Mirosław Terlecki oraz liczne grono komendantów miejskich i powiatowych.

Dotacje w ramach programu Eko-Strażak otrzymało również 6 jednostek z terenu powiatu kołobrzeskiego – OSP Drzonowo (50 000 zł), OSP Dygowo (50 000 zł), OSP Sarbia (50 000 zł), OSP Kukinia (30 000 zł), OSP Wartkowo (40 500 zł) oraz OSP Rymań (36 540 zł).

Opracowanie: Sławomir Stankiewicz

ekostr 4

ekostr 3

ekostr 2

ekostr 1

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn