Dzisiaj odbyło się podpisanie umów na dotacje przydzielone z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego dla wójtów i sołtysów. To pozwoli na zrealizowanie wielu inwestycji w powiecie.

Jak mówi Jacek Kuś, duże podziękowania należą się przede wszystkim samorządowcom, za ich aktywność, za to że te wnioski są zawsze w dużej liczbie do członków Zarządu Województwa składane.

Największe dotacje zostały przyznane Gminie Ustronie Morskie oraz Gminie Kołobrzeg, na inwestycje drogowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Granty sołeckie to swego rodzaju Fundusz Obywatelski, bo to sami państwo decydujecie na co te środki chcecie przekazać, co chcecie zrobić, mówił Stanisław Wziątek.

Łączna kwota dotacji przyznanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wynosi blisko 12 milionów złotych.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn