W ubiegłym tygodniu zakończyła się procedura przetargowa na sprzedaż budynku po filii Domu Społecznej z Włościborza przy ulicy Ogrodowej. Zgłosił się jeden oferent, który zaproponował kwotę 3,5 miliona złotych.

Przypomnijmy. W lutym ubiegłego roku starostwo poinformowało, że Dom Pomocy Społecznej w Kołobrzegu będzie musiał zostać zamknięty. Centralizacja tego typu obiektów to zdaniem Zarządu Powiatu najlepsze rozwiązanie, tym bardziej w momencie problemów finansowych. Już w lipcu 2022 roku rozpoczęły się przenosiny pensjonariuszy kołobrzeskiego Domu Pomocy Społecznej do Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu. A w grudniu podczas sesji Rady Powiatu, radni większością głosów przyjęli uchwałę o sprzedaży budynku po Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Powiat ogłosił przetarg. Wycena opiewała na kwotę blisko 2,5 miliona złotych. Zgłosił się jeden oferent i to z o wiele wyższą kwotą.

Pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na rzecz Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu i Gościnie.

A co powstanie w budynku po Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu? Tego nie wiemy. Ale jak mówi Jacek Kuś dla tego terenu obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego i wysokość budynku musi być taka jak okoliczne nieruchomości.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+2 # Zen 2023-09-20 22:19
A jednak #$&# sprzedały dom. Brak słów, co ten starosta wyczynia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn