Dzisiaj na terenie I LO im. M. Kopernika odbyło się otwarcie eko-ogrodu. Miejsce to zostało zaprojektowane i wykonane zgodnie z projektem „Botaniczny Kopernik”, zatwierdzonym w konkursie grantowym Fundacji Santander pt. „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO”. 

I LO im. M. Kopernika zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO”, w którym główną nagrodą było 10 tysięcy złotych. Ogród, który powstał przy szkole wykonała firma Żulicki. Projekt „Botaniczny Kopernik” został przygotowany przez dwie nauczycielki, Martę Zawadzką oraz Monikę Dziewit-Łochocką. W ogrodzie znalazło się m.in. pięć podwyższanych grządek, w których znajdują się rozmaite zioła.

Eko-ogród ma kilka walorów. Przede wszystkim jest to walor edukacyjny.

Konkurs „Tu mieszkam tu zmieniam EKO” jak co roku zorganizowała Fundacja Santander Bank Polska.

Przy okazji tego projektu szkoła zorganizowała także konkurs pod hasłem „zieloni”, w ramach którego uczniowie mieli za zadanie wykonać postery informacyjne na temat roślin znajdujących się w nowym ogrodzie. Nagrodzono trzy uczennice.

Komentarze  
0 # Zachwycona 2023-09-22 17:44
Wielkie brawa dla Kopernika!Teraz czekamy na aulę.Ta szkoła tętni życiem!Brawa dla pana dyrektora za realizowanie mądrej wizji LO!Świetne wyniki matur,dwujęzyczność,szatnie,sala chemiczna,ekologiczny ogród-szkoła wkroczyła w 21 wiek!Brawa dla grona,młodzieży i oczywiście dyrekcji!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn