Powiat Kołobrzeski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok z przeznaczeniem na realizację inwestycji - "Budowę ronda na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu".

Wartość zadania szacowana jest na 2.100.000,00 złotych. Wartość dofinansowania wynosi 50% i jest to kwota 1.042.784,91 złotych. Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w grudniu. Termin realizacji inwestycji to styczeń – październik 2024 roku. Projekt obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha w Kołobrzegu. Długość odcinka to ok. 160 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach inwestycji prowadzone będą roboty polegające na rozbudowie drogi w zakresie wykraczającym poza dotychczasowy pas drogowy. Główne prace polegać będą na: przebudowie skrzyżowania na rondo, przebudowie jezdni, przebudowie istniejących dróg dla pieszych, przebudowie istniejących dróg rowerowych, przebudowie infrastruktury drogowej, przebudowie zjazdów, przebudowie urządzeń odwadniających i odprowadzających wodę, przebudowie oświetlenia, przebudowie kanalizacji deszczowej, usunięciu kolizji z urządzeniami obcymi, odtworzeniu trawników w pasie drogowym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn