Bezrobocie w naszym powiecie utrzymuje się na niskim poziomie. W tej chwili zarejestrowanych jest około 480 osób. Stopa bezrobocia na terenie powiatu kołobrzeskiego wynosi 1,7 procent.

Z roku na rok sytuacja dotycząca bezrobocia w naszym powiecie, jak mówi Marcin Bonew, jest podobna, i bezrobocie jest relatywnie niskie na tle powiatów ościennych, a nawet w całym województwie zachodniopomorskim.

Urząd pracy cały czas posiada środki Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego na promocję zatrudnienia, dlatego każdy bezrobotny może liczyć na wsparcie ze strony urzędu. 

Środki jakie w przyszłym urząd pracy w Kołobrzegu otrzyma na wsparcie osób bezrobotnych to około 3,5 miliona złotych. Cały czas największym zainteresowaniem cieszą się dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Środki jakie można uzyskać na rozpoczęcie działalności gospodarczej to kwota do 35 tysięcy złotych.

A jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o zatrudnienie cudzoziemców? Od początku roku na terenie powiatu wpłynęły 1222 oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Wniosków o zezwolenie na pracę sezonową: 129, powiadomień o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy: 2420. Wniosków o wydanie informacji starosty na temat możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy: 88.

Po więcej informacji zapraszam do materiału wideo.

Komentarze  
0 # abc 2023-10-13 15:15
Jak ktoś jest bezrobotnym, to znaczy że nie chce pracować, albo coś kombinuje. Każdy kto chce pracować, to szybko sobie znajdzie pracę. Inna sprawa to jaką i za ile.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Elżbieta65 2023-10-13 17:42
Ilu urzędników prowadzi obsługę tych 480 zł osób bezrobotnych ? Czy jest sens utrzymywać PUP ? Czy można rejestrować bezrobotnych w inny sposób np. poprzez ZUS , Centrum pomocy społecznej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Prawdziwa Historia 2023-10-13 22:59
Za rządów PO-PSL średnie bezrobocie wynosiło 14,4 % i pracowało się za 5 zł na godzinę . Czy Polacy chcą powrotu do tamtej biedy ?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn