Od dzisiaj w Muzeum Oręża Polskiego możemy obejrzeć wystawę czasową pt. "Żołnierz zawsze, mimo wszystko".

Dzisiaj w Oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. E. Gierczak odbyło się otwarcie nowej wystawy czasowej Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju pod nazwą "Żołnierz zawsze, mimo wszystko". 

Ekspozycja przedstawia sylwetki weteranów, rannych i poszkodowanych podczas misji w Iraku, Afganistanie czy na Bałkanach. Jest ona hołdem dla polskich żołnierzy, którzy w trakcie służby poza granicami kraju, oddając wszystko w imię Ojczyzny, zmierzyli się z wyzwaniami i ponieśli uszczerbek na zdrowiu. Wystawa ma na celu nie tylko upamiętnienie ich ofiary, ale również edukację i zwiększenie świadomości społecznej na temat warunków i realiów służby w misjach zagranicznych. Odwiedzający mogą zobaczyć sylwetki żołnierzy uzupełnione o notki biograficzne, przybliżające ich indywidualne losy i doświadczenia. Dodatkowo wystawa oferuje bogaty opis misji, w których brali udział polscy żołnierze, prezentując zarówno ich codzienne życie w trakcie służby, jak i wyzwania, z którymi musieli się mierzyć. 

.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn