10 sierpnia w starostwie odbyło się spotkanie dotyczące uzgodnienia odprowadzenia wód opadowych z ulicy Witosa przez tereny należące do Gminy Kołobrzeg. W tej chwili gmina realizuje  inwestycję dotyczącą odwodnienia ulicy Herbowej. Do momentu zakończenia tych prac starostwo musi się wstrzymać z realizacją dokumentacji technicznej budowy ulicy Witosa.

Ulica Witosa jest drogą powiatową, jest granicą pomiędzy gminą miasto Kołobrzeg, a gminą Kołobrzeg. Do tej pory na ulicy Witosa przeprowadzano jedynie doraźne prace remontowe. Dlatego powiat już od dłuższego czasu przymierza się do jej gruntownej przebudowy. Projekt już jest. Dość długo trwały uzgodnienia warunków dotyczących odprowadzenia wód opadowych. Te w końcu udało się uzyskać. Teraz jednak starostwo zależne jest od inwestycji, którą przeprowadza Gmina Kołobrzeg, polegającej na odwodnieniu ulicy Herbowej wraz z budową tu nowej nawierzchni.

W tej chwili projekt dotyczący realizacji dokumentacji technicznej budowy ulicy Witosa musi być zawieszony. Do końca grudnia ma on uzyskać wszystkie zgody i pozwolenia. Następnie projektanci ze strony powiatu w porozumieniu z projektantami ulicy Herbowej będą mogli zaprojektować podłączenie się do istniejącej tam studni i odprowadzić wody.

Przypomnijmy. Pierwszy etap inwestycji dotyczący ulicy Witosa ma polegać na budowie drogi z całą infrastrukturą oraz odwodnieniem. Związany będzie z ulicą Szczecińską w Zieleniewie, budową ronda, oraz 100 lub 200 metrowym odcinkiem ulicy w kierunku św. Wojciecha.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+8 # alex 2023-11-14 17:13
Ględzenie, ględzenie, ględzenie!!! Ile lat już to słyszymy? A drogi jak nie było tak nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # znam ich 2023-11-15 12:19
Na wiosnę przed wyborami, to dopiero naobiecują. Nikt ci tyle nie da co funkcjonariusze Platformy Obywatelskiej naobiecują. Może się rozpadną i znikną z kołobrzeskiego pejzażu. Szczerze im tego życzę. Przyjdą inni, którzy nie będą pleść dub smalonych, tylko będą coś robić dla mieszkańców, którzy łożą olbrzymie pieniądze na ich utrzymanie, dostając w zamian puste obietnice i zwykłe głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn