Po kilku latach przerwy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, organizuje uroczystą inscenizację historyczną pod nazwą „Bój o Kołobrzeg”. To wydarzenie jest częścią rocznicowych obchodów walk o Kołobrzeg oraz Zaślubin Polski z Morzem, które miały miejsce w marcu 1945 roku. 

Jak informuje Muzeum Oręża Polskiego, po czterech latach przerwy powraca widowisko batalistyczne w pełnej skali, wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne, które zapewnią jeszcze większy realizm prezentowanych scen. W inscenizacji wezmą udział doświadczeni rekonstruktorzy historyczni oraz autentyczne pojazdy wojskowe, co zagwarantuje wierną rekonstrukcję historycznych wydarzeń.

Celem tego wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie ważnych momentów naszej historii, ale również edukacja i przybliżenie młodszym pokoleniom znaczenia i kontekstu tych kluczowych dla Polski wydarzeń. W związku z tym, muzeum oprócz samej inscenizacji, przygotowuje serię wykładów edukacyjnych, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat Bitwy o Kołobrzeg.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia zostanie podanych wkrótce, podczas konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn