Od 19 stycznia 2013 roku nie wydaje się bezterminowych praw jazdy. Przepisy obowiązujące od 2013 roku zakładają, że maksymalny termin ważności prawa jazdy wynosi 15 lat. 

Przypominamy, że nie ma już bezterminowych praw jazdy – prawa jazdy wydane przed rokiem 2013 będą wymieniane najpóźniej w latach 2028 – 2033. W myśl przepisów, po tym okresie wszystkie dokumenty prawa jazdy w Polsce będą miały termin ważności. Na szczęście nie będzie to zbyt skomplikowane Wystarczy złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu i dokonać niezbędnych opłat. Przepisy przewidują, że w przypadku bezterminowego prawa jazdy na kat. AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T, nie będzie potrzeby dostarczania zaświadczenia lekarskiego. Dotyczy to wyłącznie osób, które nie mają problemów ze zdrowiem. W innych przypadkach trzeba się liczyć ze znacznym skróceniem terminu ważności dokumentu. Opłata za wymianę prawa jazdy to 100,50 zł, a jeśli potrzebne są nowe badania lekarskie – 300,50 zł. Na nowe prawo jazdy czeka się najczęściej do 9 dni roboczych.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu przy ulicy Ratuszowej.

Komentarze  
0 # ..... 2024-01-11 10:46
Wydział komunikacji nic nie wie o niczym .Przyklad demontaż haka od przyczepy w aucie osobowym . W wydziale komunikacji gadanie było że trzeba im od diagnosty dać zaświadczenie o tym że jak został zdemontowany oni wbija to w systemie a okazuje się ,że diagnosta może wbić w system takie coś .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn