Dzisiaj ogłoszono listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce - Perspektywy 2024. W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących spośród 2246 i 1231 techników spośród 1755. 

Szkoły, aby wejść do Rankingu, musiały spełnić określone kryteria:

Ranking Liceów 2024 - wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). W tej kategorii zostały również wzięte pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Ranking Techników 2024 - sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W Rankingu Liceów 2024 w województwie zachodniopomorskim z naszego powiatu najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, które awansowało i zajęło 7. miejsce (248. miejsce w Polsce). Dla porównania I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w roku 2023 zajęło w rankingu 8 miejsce w województwie. Na 24. pozycji wśród liceów w województwie zachodniopomorskim sklasyfikowane zostało II Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu (913. miejsce w Polsce), której przyznana została Brązowa Tarcza.

W Rankingu Techników 2024 w województwie zachodniopomorskim na 9. miejscu uplasowało się Technikum Transportowe w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu (230. miejsce w Polsce). Na kolejnych miejscach znalazły się: Technikum Zawodowe nr 2 w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu 10. miejsce (233. miejsce w Polsce) i Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu 11. miejsce (257. miejsce w Polsce). Technika te wyróżnione zostały Srebrną Tarczą.

- Ogromnie cieszę się, że I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika awansowało o jedną pozycję w rankingu liceów, a trzy nasze technika znalazły się w piętnastce najlepszych techników w naszym województwie. Dziękuję wszystkim dyrektorom, nauczycielom za zaangażowanie i stałe dążenie do podnoszenia jakości kształcenia oraz ciągłe wzbogacanie oferty edukacyjnej - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Lista 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników znajduje się na stronie tutaj

 

Komentarze  
-2 # Zadowolona 2024-01-11 20:53
Brawa dla Kopernika!Świetna szkoła!Dziękuję nauczycielom i dyrekcji za wysokie wyniki i pięknie zdane matury. Jesteście wspaniali!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Zadowolona 2024-01-14 09:43
Minusującym nie dziękuję, bo to pewnie ci, którym nikt i nic się w życiu nie podoba. Wieczni nieszczęśliwcy. Jakie to polskie: zawiść i wieczna krytyka, marudzenie i malkontenctwo w genach. Zamiast cieszyć się sukcesem lokalnego liceum, to minusują. Smutne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # pikus 2024-01-16 07:04
Cytuję Zadowolona:
Brawa dla Kopernika!Świetna szkoła!Dziękuję nauczycielom i dyrekcji za wysokie wyniki i pięknie zdane matury. Jesteście wspaniali!


Gratulacje,
jest znaczaco wyzej od konkurencji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn