Dzisiaj jeden z mieszkańców naszego miasta przysłał nam film, na którym widać dwa dziki poruszające się w okolicy ratusza. Jak poinformował Tomasz Tamborski zwierzęta zostały szybko odłowione.

Po otrzymaniu nagrania od mieszkańca, skontaktowaliśmy się ze starostwem. Jak poinformował nas Tomasz Tamborski około 8 rano jednego z dzików udało się odłowić, kolejnego chwilę później. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurą. Starostwo zabezpieczyło środki oraz uzyskało zgodę z Polskiego Związku Łowieckiego, bo w przypadku odłowu jest to niezbędne. Przypomnijmy. 31 sierpnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, które wprowadza zakaz przemieszczania dzików na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej, także na obszarze Polski. Dla władz miast oznacza to zakaz wywożenia odławianych dzików. 

Co ważne, jak podkreśla starosta, jeżeli zauważymy dziki w mieście nie należy do nich podchodzić, a już z pewnością nie dokarmiać. Dzik to nie nie jest atrakcja. 

Komentarze  
+1 # Karolina1888 2024-03-12 07:32
Dlatego my na płocie zawiesiliśmy odstraszacz z kunagone na dziki bo tacy gości nieproszeni nam nie potrzebni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn