Dzisiaj odbyły się kolejne konsultacje programowe Wspólnoty Samorządowej. Tym razem zorganizowane dla kołobrzeskich przedsiębiorców.

Dzięki cyklicznym spotkaniom organizowanym przez Wspólnotę Samorządową poruszanych jest szereg zagadnień z życia naszego miasta i powiatu. I te spotkania, jak mówi Jacek Kuś dają wiele do myślenia. Dzisiaj odbyło się kolejne z nich, na którym obecni byli kołobrzescy przedsiębiorcy. Poruszana była kwestia m.in. połączenia miasta z ościennymi gminami.

Jak mówi Anna Mieczkowska, współpraca miasta z kołobrzeskimi przedsiębiorcami jest na dobrym poziomie, ale to nie oznacza, że nie może być na jeszcze lepszym. Dzisiaj w Kołobrzegu działa aktywnie około 9 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego 97 procent stanowią mikroprzedsiębiorcy.

Najważniejszym elementem, jak podkreśla Jacek Kuś, związanym z tym aby Kołobrzeg znowu wrócił na mapę zarówno turystyczną jak i gospodarczą, jest rozwój portu morskiego.

Pandemia, potem wojna za wschodnią granicą i kryzys spowodowany niezbyt dobrymi relacjami ze stroną rządową i ograniczanie wpływów do budżetu, spowodowały że musieliśmy przyspieszyć tempo i prace nad zmianą granic administracyjnych miasta, mówi prezydent. 

Z kolei Izabela Zielińska dodatkowo dostrzega ogromną możliwość nawiązania współpracy ze Skandynawią.

Wspólnota Samorządowa ma łączyć, z korzyścią dla mieszkańców, dla naszego społeczeństwa, tak abyśmy wspólnie mogli działać, mówi Jacek Kuś.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+9 # Krokiety 2024-03-21 16:19
Czy Wspólnota samorządowa popiera Zielony Ład?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Prawy 2024-03-22 10:32
Dzisiaj popiera beżowy ład. Jutro różowy. To zależy od koloru marynarek tych pań z przodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Radzikowo 2024-03-22 13:40
Ciekawe, czy przedsiębiorcy pytali, dlaczego radni Wspólnoty Samorządowej głosowali za najwyższymi podatkami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # dla dzieci dobra 2024-03-22 19:45
Mówi że na czas Wyborów Długa Cwetra chodzi f getrach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn