W urokliwej miejscowości Rymań odbyła się piąta edycja Pikniku Historycznego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Historyczne Dębosz.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój” i było poświęcone 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z najważniejszych i najbardziej tragicznych wydarzeń w historii Polski. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu miało zaszczyt wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, prezentując ekspozycję, która przybliżyła uczestnikom broń i przedmioty z okresu II wojny światowej. W naszym namiocie muzealnym zgromadzeni mogli zobaczyć autentyczne artefakty i pamiątki z okupowanej Warszawy, co pozwoliło im lepiej zrozumieć kontekst i skutki tego dramatycznego zrywu.

W ramach pikniku, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które wciągnęły odwiedzających w świat historii. Dariusz Pułło, prezes Stowarzyszenia Historyczne Dębosz, podkreślił, że celem wydarzenia jest nie tylko edukacja, ale także możliwość „dotknięcia historii” w praktyczny sposób. Uczestnicy mieli okazję własnoręcznie chwycić za historyczne repliki broni, co niewątpliwie dodawało autentyzmu doświadczeniom.

Nie zabrakło też emocji sportowych - zorganizowany został wojskowy tor przeszkód, który przetestował zarówno kondycję fizyczną jak i zwinność uczestników. Dodatkowym punktem programu były konkursy wiedzy o Powstaniu Warszawskim, z których największe wrażenie zrobił konkurs dla uczniów szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego.

Piknik Historyczny w Rymaniu to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim moment refleksji nad naszą przeszłością. Wydarzenie to pozwala uczcić pamięć tych, którzy walczyli za wolność Warszawy i całej Polski, oferując jednocześnie przestrzeń do nauki i rozwijania zainteresowań historycznych wśród osób w każdym wieku.

 

Komentarze  
+4 # dla dzieci dobra 2024-05-14 12:23
Piękna idea
W czasach kiedy polskość jest mniej ważna jak " europejskość "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn