Starostwo wydało trzy decyzje dotyczące odłowu dzików, łącznie 70 sztuk, tylko na ten rok. Do tej pory powiat odłowił już 26 osobników.

Widok dzika w mieście już niemal nikogo nie dziwi. Choć pozornie wydają się być sympatycznymi i wdzięcznymi zwierzętami, to nadal trzeba pamiętać, że stwarzają duże zagrożenie. Dlatego na ten rok, starostwo wydało trzy decyzje dotyczące odłowu dzików, łącznie 70 sztuk. 26 zostało już odłowionych, różnej płci i wieku. Na ten cel, w bieżącym roku, starostwo ma zabezpieczone 40 tysięcy złotych. To środki przekazane przez wojewodę. I tam gdzie zachodzi taka konieczność powiat reaguje i odławia dziki. Taka sytuacja miała miejsce m.in. na początku marca, kiedy dwa dziki poruszały się po centrum miasta.

Niestety wiele ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają dziki. Często je dokarmiają lub robią im zdjęcia z bliskiej odległości, traktując jako rozrywkę.

Przypomnijmy. W 2021 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, które wprowadza zakaz przemieszczania dzików na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej, także na obszarze Polski. Dla władz miast oznacza to zakaz wywożenia odławianych dzików. 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # dla dzieci dobra 2024-06-08 20:08
Dzik jest dziki
Dzik jest zły

Dzik ma długie
Białe kły :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # yeti 2024-06-10 10:20
Nam strzelać nie kazano,
wstąpiłem na ambonę,
patrzę w miasta stronę,
A tam dzików całe wiano.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn