W piątek, Zarząd Dróg Powiatowych  dokonał odbioru technicznego przebudowanej ulicy Jedności Narodowej. Dzisiaj podsumowano zakończoną inwestycję.

W piątek 14 czerwca br. Zarząd Dróg Powiatowych w Kołobrzegu dokonał odbioru technicznego przebudowanej ulicy Jedności Narodowej. Dzisiaj podczas briefingu prasowego starosta kołobrzeski Mirosław Tessikowski oraz wicestarosta Jacek Kuś wraz z przedstawicielem wykonawcy robót firmą STRABAG Sp. z o.o. podsumowali zakończoną inwestycję drogą. Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja polegała na rozbudowie drogi na długości ok. 850 mb od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Wylotową.

Zakres prac obejmował:

- wykonanie nowej nawierzchni jezdni o szer. 6,00 m wraz ze zjazdami i dojściami do posesji, - przebudowę skrzyżowań oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wylotową,

- budowę chodnika o pow. 2710 m2,

- budowę ciągu pieszo – rowerowego o pow. 2200 m2,

- wykonanie miejsc postojowych o pow. 1160 m2,

- przebudowę oświetlenia ulicznego typu LED,

- budowę kanału technologicznego,

- remont kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Rolnej,

- oznakowanie pionowe i poziome,

- wymiana małej architektury, tj. donice, ławki + kosze na śmieci, kosze na psie odchody, wiaty, pergole.

- zagospodarowanie zieleni na terenie o pow. ok. 609 m2, w tym:  drzewa, tj. klon pospolity i miłorząb dwuklapowy - 40 sztuk, byliny i trawy osobne, tj. hakonchleoa smukła – 440 szt., Rozchodnik karpacki – 69 szt., Miskant chiński – 339 szt., Obsadzenie donic: róża pomarańczowa – 20 szt., trzmielina – 30 szt., Rumianka japońska – 1164 szt., Rozchodnik karpacki – 300 szt., Głogownik Frasera – 67 szt., Hortensja - 130 szt., Wisteria – 36 szt.

Ponadto przebudowana została sieć wodociągowa wraz z odgałęzieniami do granicy pasa drogowego ulicy Jedności Narodowej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 9.434.832.05 złotych. Kwota dofinansowania pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 4.313.171,79 złotych.

Komentarze  
+4 # Kg 2024-06-19 18:03
Trochę długo trwały te prace. Droga ładnie zrobiona i solidnie. Pomyślano też o rowerzystach co należy docenić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # MKG 2024-06-19 19:05
TYLKO DLACZEGO LAMPY NA BAŁTYCKIEJ SA TAK BLISKO JEZDNI, JADĄC DUZYM POJAZDEM HACZY SIE O NIE LUSTERKIEM , A WYSTARCZYŁO BY JE PRZESUNAC I ZNOWU MYSLENIE PROJEKTANTA ZGADZAŁO SIE TYLKO NA PAPIERZE JAK NA WIEKSZOSCI ROND.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # m-k 2024-06-20 08:20
przepraszam za błąd
TYLKO DLACZEGO LAMPY NA Rybackiej z POŁĄCZENIEM JEDNOSCI NARODOWEJ Są TAK BLISKO JEZDNI, JADĄC DUZYM POJAZDEM HACZY SIE O NIE LUSTERKIEM , A WYSTARCZYŁO BY JE PRZESUNAC I ZNOWU MYSLENIE PROJEKTANTA ZGADZAŁO SIE TYLKO NA PAPIERZE JAK NA WIEKSZOSCI ROND.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Witold 2024-06-21 13:54
Może zatrudnić niemieckiego projektanta to nie było by gołych chodników bez drzew. Przecież to nie autostrada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Olo 2024-06-23 22:42
Jak ja słyszę takie bzdury to nie wiem śmiać się czy płakać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn