×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Niemal 2 miliony złotych kosztował ostatni remont Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. Zmiany są widoczne gołym okiem, a termomodernizcja pozwala na nowoczesne i ekologiczne zarządzanie budynkiem.
 Jak usłyszeliśmy na miejscu, 2010 rok – Orlik, 2014 rok – remont placu przed szkołą, a 2016 – wykonana termomodernizacja. Budynek ZS im. Henryka Sienkiewicza zmienił się nie do poznania. Powrót do szkoły po wakacjach dla uczniów i nauczycieli był w tym roku szczególnie miły.
Walor wizualny ma olbrzymie znaczenie, ale wykonana termomodernizacja to przede wszystkim  zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w budynku. Prace  rozpoczęły się w sierpniu 2015 roku. W ramach zadania wykonano następujące roboty: docieplenie elewacji, prace remontowe i rozbiórkowe elewacji, wymiana  drzwi, bram i okien, montaż zdemontowanych i nowych elementów elewacji, instalacje elektryczne odgromienia, elementy ślusarskie, naprawa izolacji podziemnych.
Inwestycja została dofinansowana w 85% przez Szwajcarię. Koszt termomodernizacji to ponad 1,8 mln. Dodając do tego montaż kolektorów słonecznych, wykonane prace opiewają na kwotę niemal 4,3 mln.
 
 
 
[hdvs videoid=2263]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn