×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S6 Kiełpino – Kołobrzeg o długości 24,1 km. Jest to 3 z kolei decyzja ZRID dla 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina. Decyzja została wydana z rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza faktyczne objęcie nieruchomości w posiadanie przez GDDKiA i możliwość rozpoczęcia robót z dniem wydania decyzji. Inwestycja powinna zostać zakończona w kwietniu 2019 roku. 
Wartość kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka Kiełpino – Kołobrzeg, który podpisano w październiku ubiegłego roku wynosi około 455 milionów złotych. Wydanie decyzji ZRID oznacza zakończenie fazy przygotowawczej, podczas której wykonawca opracował projekty techniczne drogi i uzyskał wszelkie zgody i pozwolenia niezbędne do realizacji robót budowlanych. W ramach zadania zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 24,1 km. Roboty obejmą budowę węzła drogowego Kołobrzeg Zachód z DW nr 162, obustronnego miejsca obsługi podróżnych Jarkowo. Wybudowane zostaną wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt, przepusty, drogi wspomagające.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn