×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W Centrum Kształcenia Praktycznego została podpisana umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a Portową Ochotniczą Strażą Pożarną Tryton w zakresie zdobycia uprawnień ratownika wodnego.


 
POSP Tryton jest specjalistyczną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, prowadzącą działania z zakresu ratownictwa wodnego, ratownictwa technicznego oraz ekologicznego na wodach śródlądowych, terenie portu w Kołobrzegu i przybrzeżnych wodach morskich, w tym działania z wykorzystaniem nurków i płetwonurków.
 
Zgodnie z umową dziewięciu strażaków-ratowników POSP Tryton przejdzie kurs na ratownika wodnego. Realizowanie  zadań z zakresu ratownictwa wodnego wymaga wysokiego poziomu wyszkolenia i wyposażenia ratowników. Wyszkolenie jest niezbędne nie tylko w zakresie profesjonalnego ratownictwa wodnego, ale także w zakresie obsługi i posługiwania się wyposażeniem ratowniczym.
 
Kołobrzeska jednostka posiada motorowe łodzie ratownicze, a także specjalistyczny sprzęt do nurkowania. Przeszkolenie w zakresie ratownictwa wodnego, pozwali na bezpieczne ratowanie życia i zdrowia ludzkiego w sposób zapewniający również bezpieczeństwo samych ratowników. Pozwoli to na zabezpieczenie potrzeb Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie akcji poszukiwawczo-ratowniczych, a w konsekwencji wpłynie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie województwa.
 
Całkowity koszt zadania wynosi 18 tysięcy złotych, z czego dziewięć tysięcy pokryte zostanie z dotacji udzielonej przez Urząd  Marszałkowski w Szczecinie. Kursy planowane są w dniach od 15 marca do 10 czerwca 2017 roku.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn