×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Wydarzenie odędzie się również w Kołobrzegu. 
- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach.
W Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej koordynatorem lokalnym jest ks. Paweł Wojtalewicz. Kościoły stacyjne Diecezji: MB Uzdrowienia Chorych, MB Licheńskiej (kaplica) - parafia Chrystusa Króla – Korzystno, Podwyższenia Krzyża Świętego, Wniebowzięcia NMP (Bazylika), Św. Michała Archanioła, Podwyższenia Krzyża Świętego - Kołobrzeg, MB Królowej Polski - 5 km - Gąski (nad morzem), Wniebowzięcia NMP, Przemienienia Pańskiego, MB Gwiazdy Morza, Św. Antoniego Padewskiego - 4 km - Łazy (nad morzem), MB z Góry Karmel, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Rusinowo, Narodzenia NMP (kościół filialny) - Parafia Łącko, Zwiastowania NMP, Jarosławiec, Przemienienia Pańskiego (kościół filialny) - Parafia Łącko, Zwiastowania NMP, Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza, Ustka, Św. Franciszka z Asyżu - 5 km – Poddąbie.
Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. - Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Więcej informacji: http://rozaniecdogranic.pl
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn