×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W związku z wnioskiem mieszkańców Grzybowa dotyczącym ujęcia w planie budżetu na rok 2018 wykonania remontu ulicy Kołobrzeskiej w Grzybowie, wraz z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej, Zarząd Powiatu podjął decyzję o zabezpieczeniu kwoty w wysokości 100.000 złotych na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem przebudowy ww. drogi powiatowej.


 
- Aby stan drogi uległ poprawie, należałoby ją gruntownie przebudować, rozebrać istniejące warstwy nawierzchni i ułożyć nową podbudowę, warstwę wiążącą i ścieralną, jak również przebudować istniejące zjazdy do posesji oraz wykonać ciąg pieszy i rowerowy. W związku z powyższym inwestycja, mająca na celu poprawę stanu nawierzchni oraz warunków i bezpieczeństwa ruchu na drodze powiatowej nr 3152Z Mrzeżyno–Dźwirzyno–Kołobrzeg – ulicy Kołobrzeskiej w Grzybowie, o długości 2,6 km, w terenie silnie zurbanizowanym, wynosić będzie szacunkowo kilka milionów złotych. W tej sytuacji niezbędne będzie sięgnięcie po środki zewnętrzne, a do tego konieczny jest kosztorys i dokumentacja projektowa - mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.
Aby ustalić dokładny koszt inwestycji, należy zlecić wykonanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem, w związku z czym Zarząd Powiatu w Kołobrzegu, na posiedzeniu 11 grudnia 2017 roku, podjął decyzję o zabezpieczeniu w budżecie powiatu kwoty w wysokości 100.000,00 zł na wykonanie przedmiotowej dokumentacji projektowej przebudowy ww. drogi powiatowej.


Ilustracja: Google Maps
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn