×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Gmina Kołobrzeg szuka pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu nad Bałtykiem, przedłużenie sezonu letniego, a zarazem dba o zdrowie i naturalne otoczenie. Na oba przedsięwzięcia lokalny samorząd wyda prawie 6,7 mln zł. Inwestycje zakończą się w 2018 roku. Urząd Marszałkowski dofinansuje je środkami unijnymi w wysokości ponad 4 mln zł.
 
 
Gmina Kołobrzeg postawiła na budowę kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych oraz miejsc do rekreacji. Przedsięwzięcia będą wspierane przez Urząd Marszałkowski funduszami RPO WZ i PO RYBY 2014-2020. - Nie bez przyczyny Ziemia Kołobrzeska jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Samorządy nieustannie szukają sposobów, by uatrakcyjniać pobyt nad Bałtykiem. Każda taka inwestycja jest cenna, dlatego ceiszę się, że możemy wesprzeć unijnymi środkami przedsięwzięcia w gminie Kołobrzeg - podkreśliła Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Z rowerowej infrastruktury będzie można w pełni skorzystać najpóźniej pod koniec 2018 roku. Nowa ścieżka licząca w sumie około 6 kilometrów powstanie na trasie Przećmino - Korzystno - granica Gminy Kołobrzeg i Miasta Kołobrzeg. Budowa trasy podzielona została na dwa etapy i obejmuje jej dwa odcinki. Pierwszy odcinek, wyłożony kostką polbrukową, ma być gotowy w czerwcu br. i przebiegać będzie od pętli autobusowej przy ulicy Starynowskiej w Kołobrzegu do skrzyżowania w okolicach kościoła w Korzystnie. Drugi o nawierzchni asfaltowej, którego zakończenie zaplanowano na grudzień 2018 roku, prowadzi od kościoła w Korzystnie przez Przećmino do Błotnicy. Koszt inwestycji wyniesie blisko 6 mln zł. Wsparcie RPO WZ 2014-2020 to prawie 4 mln zł.
Place z ławkami, betonowymi stołami do gry w szachy i tenisa, stojakami na rowery czy urządzeniami do zabaw dla najmłodszych typu: karuzele, huśtawki oraz zjeżdżalnie, powstaną w czterech miejscowościach kołobrzeskiej gminy. Wójt Włodzimierz Popiołek wyliczał, że o nowe miejsca do wypoczynku i rekreacji wzbogaci się: Rościęcino, Obroty, Budzistowo, a także Rogucino. Infrastruktura zlokalizowano w sąsiedztwie jezior oraz rzeki będzie gotowa do użytku na początku drugiej połowy br. Całkowity koszt inwestycji to blisko 670 tys. zł, a unijne dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie prawie 280 tys. zł. Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygnięcia naboru wniosków prowadzonego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Morze i Parsęta”.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn