×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 SOSW „Okruszek” wzbogacił się o nowy pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Mercedes zastąpi starszego busa, który do tej pory służył do dowozów uczniów ośrodka. Nowy pojazd to przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu dzieci i młodzieży z „Okruszka”.Pojazd wyposażony jest w specjalną windę przydatną głównie osobom na wózkach. Bus mogący zabrać oprócz kierowcy 17 osób, będzie dowoził uczniów na codzienne zajęcia szkolne oraz służył w trakcie wyjazdów na wszelkiego rodzaju wycieczki, w których biorą udział podopieczni „Okruszka”. Oficjalne oddanie samochodu do eksploatacji miało miejsce podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.
Samochód został zakupiony za kwotę 256 885,50zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” wynosiło 60% czyli 154 131, 30zł, a pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Kołobrzeskiego.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn