×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Trzech przyjaciół dużym fiatem przejechało ponad pięć i pół tysiąca kilometrów. Kołobrzeg miał swoich przedstawicieli w 10 edycji rajdu Złombol. Celem podróży była zbiórka pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Maciek Mądrowski i Dawid Adamski z Kołobrzegu oraz Szymon Miloch z Trójmiasta to załoga Dundera, dużego fiata, którym wyruszyli z Kołobrzegu do Katowic, a stamtąd jeszcze dalej. Złombol to największy charytatywny rajd w Europie.
Trasa Złombolu prowadziła przez osiem krajów, a meta była dwustopniowa we Włoszech i w Tunezji. Kołobrzeska ekipa dojechała dużym fiatem do Palermo. Główna idea rajdu to pomoc dzieciom, ale i udowodnienie, że w złomach wciąż drzemie moc.
Rajd ma swój specyficzny urok. Awarie i naprawy są wpisane w tę imprezę. Maciek i Dawid przyznają, że klimat Złombolu uzależnia. Do domu wrócili dwa dni temau, a planują już przyszłoroczną wyprawę.
Dzięki 500 uczestnikom tegorocznego Złombolu udało się zebrać ponad 1 milion złotych dla podopiecznych śląskich domów dziecka. Na dłuższą rozmowę z załogą Dundera zapraszamy w sobotę po Wydarzeniach Tygodnia.

 

 

[hdvs videoid=2405]

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK