×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Pracownie EKG, EEG, Pracownia Prób Wysiłkowych oraz Poradnia Neurologiczna zostaną przeniesione do Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych.  Na ten cel Urząd Marszałkowski przekazał 600 tysięcy złotych dotacji dla Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.
 
 
 
 
 
 
Urząd Marszałkowski przeznaczył już wcześniej 2 miliony złotych, a teraz przekazał 600 tysięcy na przeprowadzenie ostatniego, trzeciego etapu inwestycji, zakładającej modernizację Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych wraz z niezbędną aparaturą i sprzętem medycznym. Od 2015 roku w kołobrzeskim szpitalu przeprowadzono remont ośmiu poradni, a wkrótce na tablicy informacyjnej poradni pojawi się informacja z numerami pokoi, w którym będą znajdować się nowe Pracownie EKG, EEG, Pracownia Prób Wysiłkowych oraz Poradnia Neurologiczna.
Pacjenci zmiany odczują, ale na lepsze. Pracownie EKG i  EEG oraz Pracownia Prób Wysiłkowych w podziemiu pamiętają jeszcze minioną epokę. Nowa lokalizacja, wyposażenie i nowoczesny sprzęt medyczny zdecydowanie podniosą poziom świadczonych tutaj usług medycznych.
Zbliża się też termin rozpoczęcia w kołobrzeskim szpitalu dużej inwestycji, której wartość wyniesie ponad 22 mln zł. W szpitalnym kompleksie apteka, sterylizatornia oraz laboratoria otrzymają nowe, dostosowane do współczesnych wymogów i standardów medycznych pomieszczenia, powstanie też nowy budynek, w którym znajdą się izba przyjęć i zakład diagnostyki obrazowej. W zakładzie pojawi się m.in. rezonans magnetyczny, którego w szpitalu dotychczas nie mieliśmy
Inwestycja w 90 procentach finansowana będzie z funduszy unijnych i budżetu państwa, po 5 procent pieniędzy pochodzić będzie z budżetu wojewódzkiego i środków własnych szpitala.

[hdvs videoid=4947]
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK