25 czerwca około północy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące pobudzonego, agresywnego 35-letniego mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia miał zażyć środki psychotropowe w połączeniu z alkoholem.

Na miejsce interwencji został skierowany patrol Policji oraz załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu policjanci zastali jednego ze zgłaszających, który wskazał miejsce przebywania pobudzonego mężczyzny. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali agresywnego, pobudzonego mężczyznę, który rozrzucał przedmioty użytku domowego, nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. W związku z tym, że mężczyzna stawiał czynny opór policjanci zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek.

W trakcie zakładania kajdanek mężczyzna był cały czas silnie pobudzony, wyzywał oraz kopał funkcjonariuszy. Po chwili od momentu przybycia ratowników medycznych mężczyzna stracił przytomność. Natychmiast policjanci ściągnęli mężczyźnie kajdanki oraz rozpoczęli resuscytację krążeniowo- oddechową, którą wykonywali na przemian ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze Policji.

Mimo trwających przez około godzinę czynności ratowniczych mężczyzna zmarł. Na miejscu przedmiotowej interwencji policjant udzielający pomocy posiadał specjalistyczne przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Zgodnie z procedurami przebieg interwencji zostanie także dokładnie sprawdzony przez pion kontrolny Policji.

Czynności w tym zakresie prowadzi również Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Zakończenie roku szkolnego w szkołach

Cze 26, 2026 / Najnowsze artykuły

Kołobrzeskie molo przechodzi kontrolę

Cze 25, 2026 / Najnowsze artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu

Cze 25, 2026 / Najnowsze artykuły

Rozmowy z widokiem na powiat 24.06.2026

Cze 24, 2026 / Najnowsze artykuły

Droga na odcinku Kołobrzeg-Korzystno do remontu

Cze 24, 2026 / Najnowsze artykuły