Kołobrzeg walczy z osteoporozą. Zarówno powiat jaki i miasto prowadzą bezpłatne programy profilaktyczne.

Osteoporoza jest patologicznym zredukowaniem masy kości, prowadzące do nieprawidłowości w obrębie szkieletu. Częstość jej występowania wyraźnie rośnie u osób, które ukończyły 60. rok życia. Ze względu na dużą skalę choroby, powiat oraz miasto wdrożyły programy profilaktyczne.

I tak powiat rozpoczął program polityki zdrowotnej ,,Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców powiatu kołobrzeskiego”, którego głównym celem jest poprawa diagnostyki i leczenia osteoporozy. 

Badania skierowane są do kobiet po 65 roku życia.  

Umówić się na nie można telefonicznie pod nr 94 721 66 00 wew. 2 lub osobiście w rejestracji na pierwszym piętrze.

Tak wygląda program Powiatu, z kolei  Miasto zaprasza do skorzystania z „Program wczesnego wykrywania osteoporozy”. Badania w tym kierunku są również wykonywane w klinice Intermedical.

Aby wziąć udział w programie konieczne jest posiadanie karty mieszkańca.

Pamiętajmy, że osteoporoza to najczęściej występująca dolegliwość dotycząca kości, która występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, jednak częściej atakuje kobiety.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK