W przypadku nowotworów piersi, czas może być sprzymierzeńcem ale i wrogiem, dlatego tak ważna jest tutaj profilaktyka. I do niej właśnie zachęcają kołobrzeskie amazonki. 

Kołobrzeskie Stowarzyszenie Amazonek działa już od ponad 20 lat i wspiera kobiety, u których wykryto raka piersi, są po operacji lub mastektomii. Stowarzyszenie oferuje paniom szereg zajęć takich jak gimnastyka rehabilitacyjna z elementami jogi, czy spotkania z psychologiem, ale nie tylko. Amazonki, przede wszystkim zwracają uwagę na profilaktykę, bo jak pokazują badania, 80% nowotworów piersi zostało wykrytych podczas samobadania.  

Stowarzyszenie współpracuje z Przychodnią Intermedical, w której można wykonać badania mammograficzne i usg, ale warto pamiętać, że takie w Polsce są darmowe. Jak podkreślają Amazonki, najważniejsza jest szybka reakcja, a do Stowarzyszenia można się zgłosić nawet przed diagnozą, w razie jakichkolwiek podejrzeń. Co ważne w Stowarzyszeniu można spotkać osoby, które rozumieją kobiety często lepiej, niż ich bliscy.

Spotkania kołobrzeskich Amazonek odbywają się co tydzień, w każdy czwartek od 14-16 w siedzibie przy ulicy Wąskiej, nad Halą Rycerską.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo