Aleksandra Florkowska  to znana na polskim Tik Toku nastolatka zmagająca się z anoreksją, która postanowiła wykorzystać swoją aktywność w sieci, aby uświadamiać innych, jak wielkie zagrożenie niosą ze sobą zaburzenia odżywiania.

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, była młoda tik tokerka  Aleksandra Florkowska.

Ola przez kilka lat borykała się zaburzeniami odżywiania, a dokładniej z anoreksją. O walce z nią opowiedziała podczas wczorajszego spotkania. 

Anoreksja to śmiertelna choroba, która dotyczy nie tylko ciała, lecz przede wszystkim psychiki. Często mając problemy, przestajemy siebie lubić, a z czasem akceptować. U Oli oprócz ciężkiej sytuacji w domu, doszły problemy w szkole baletowej.

Jak wyznała tik tokerka, najczęściej osoba chora, na początku nie przyjmuje do wiadomości, że coś jest nie tak, aż w pewnym momencie traci się ochotę, aby dalej żyć. Z powodu myśli samobójczych trafiła do szpitala psychiatrycznego.

Jadłowstręt psychiczny,coraz częściej dotyka młode osoby, zwłaszcza w czasach wyidealizowanych ciał eksponowanych w internecie. 

Można powiedzieć, że nastolatka zwyciężył z chorobą, ale jej konsekwencje odczuwa do tej pory. Nie zna normalnego głodu, ani sytości. Potrafi jednak cieszyć się jedzeniem i jak mówi uwielbia jeść. Teraz Ola stara się pomagać innym. Każdy kto chciałby ją poprosić o pomoc, może się z nią skontaktować za pomocą mediów społecznościowych.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK