×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Jest szansa, by w Szpitalu Regionalnym szkoliło się więcej stażystów. W przyciągnięciu do Kołobrzegu absolwentów studiów medycznych pomóc ma możliwość zakwaterowania.

Absolwenci studiów medycznych zanim otrzymają prawo wykonywania zawodu, muszą odbyć roczny staż podyplomowy w placówce zdrowia. W tym czasie pracują tylko pod okiem lekarzy specjalistów, nie mają prawa sami przyjmować pacjentów, czy dyżurować, a ich pensja to niewiele ponad 2000 zł brutto miesięcznie. M.in. dlatego stosunkowo trudno o stażystów w kołobrzeskim szpitalu. Dyrektor Halina Olech mówi, że mogłoby być ich znacznie więcej, dlatego ze specjalną propozycją mieszkaniową dla stażystów wyszedł starosta kołobrzeski. W byłym internacie przy ulicy Piastowskiej może powstać kilka mieszkań, w których za symboliczną opłatą mieszkaliby stażyci, czy później rezydenci.
I starosta Tomasz Tamborski i dyrektor szpitala ds. lecznictwa Halina Olech podkreślają, że taka inwestycja się opłaci. Absolwenci medycyny po rocznym stażu już z prawem wykonywania zawodu mogliby zostać w Kołobrzegu dłużej, robić specjalizacje, a potem normalnie tu pracować. 
 
Stażyści podyplomowi odbywają staż na wszystkich oddziałach, dopiero po rocznym stażu wybierają specjalizację, którą najbardziej ich interesuje. Żeby sprawa została sfinalizowana, szpital musi podpisać umowę ze starostwem, które z kolei musi odświeżyć pomieszczenia przy Piastowskiej. Stażyści mieszkaliby tu za symboliczną opłatą.

[hdvs videoid=3086]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Targi Gastro - Hotel

Kwi 17, 2024 / Miasto

3xK już w ten weekend

Kwi 17, 2024 / Najnowsze artykuły

Rozmowy z Widokiem na Powiat 17.04.2024 (wideo)

Kwi 17, 2024 / Rozmowy z widokiem na powiat

Swapping w Ekonomie

Kwi 17, 2024 / Powiat

Rozśpiewane przedszkolaki

Kwi 17, 2024 / Miasto