×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Klub Zdrowia z Bocianiej 4 zaprasza na niezwykle ważny wykład "Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne", który zostanie przedstawiony przez Gabriela Chmielewskiego. A po prezentacji będzie jak zwykle poczęstunek zdrowych, wegetariańskich potraw. Zapraszamy w najbliższy czwartek (11.10.2018), o godz. 18.00.


 
 
 
Uczestnicy spotkania otrzymają również bezpłatne egzemplarze kwartalnika "Zdrowie z wyboru". Zapraszamy w najbliższy czwartek (11.10.2018), o godz. 18.00.
 
 
Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne
Choroby choroby autoimmunologiczne (z autoagresji) to choroby, w przebiegu których układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom, co wywołuje chroniczne zapalenie i trwałe uszkodzenia. Choroby autoimmunologiczne mają różne oblicza. Czasem zajmują cały organizm, czasem tylko jeden organ. W takim razie jak im przeciwdziałać? Czy jest to w ogóle możliwe?
Do tej grupy chorób zaliczamy m.in.: stwardnienie rozsiane (SM), zespół przewlekłego zmęczenia, choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzyca insulinozależna, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, zesztywniające zapalenie stawów, polimialgia reumatyczna, zespół Sjögrena, bielactwo, zapalenie wielomięśniowe i zapalenie tętnicy skroniowej. Wciąż pojawiają się nowe choroby autoimmunologiczne.
Choroby autoimmunologiczne to plaga naszych czasów. Jednak już sama dieta i zmiana stylu życia przynoszą zaskakujące efekty terapeutyczne. Wiele osób nie ma świadomości, że choroba, na którą chorują ma podłoże autoimmunologiczne. Warto to sprawdzić, gdyż lista chorób z autoagresji jest bardzo długa. Zalecenia dietetyczne dobiera się indywidualnie. W takiej sytuacji powinno się uwzględniać na jaki narząd została skierowana autoagresja, indywidualny poziom hormonów oraz dodatkowe dolegliwości zdrowotne.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK