×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Wiem, rozumiem- nie biorę”, realizowanego dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2018, w Okruszku odbyły się Warsztaty twórczej profilaktyki poprzez teatr i dramę.


Założeniem projektu było przekazywanie dzieciom i młodzieży trudnych treści profilaktycznych za pomocą skutecznych metod aktywnych, które rozwijają postawę twórczą, zmniejszają ryzyko agresji i uzależnienia poprzez uświadamianie zagrożeń jakie niosą ze sobą wszelkie używki, wyzwalają postawę asertywną oraz rozwijają kompetencje komunikacyjne.
Cudowne zajęcia z naszą młodzieżą poprowadził pan Mirosław Gliniecki z TEATRU STOP z Koszalina. Do udziału w ćwiczeniach teatralno-dramowych włączał uczniów całościowo, angażując ich emocje, intelekt, ciało i wyobraźnię. Młodzież, pod czujnym i troskliwym okiem prowadzącego, odgrywała sceny dramowe traktujące o konkretnych problemach, które mogą przydarzyć się realnym życiu każdemu. Uczestnicy wypróbowywali na sobie „wchodzenie w role”, mające na celu ułatwienie im w przyszłości podejmowania słusznych decyzji, służących ich zdrowiu i bezpieczeństwu.
Pan Mirek pozytywnie wzmocnił naszą młodzież poprzez uświadamianie im możliwości prowadzenia satysfakcjonującego życia z dala od środków psychoaktywnych oraz wskazanie na istnienie alternatywnej i atrakcyjnej formy samorealizacji jaką jest teatr. 
Wspólne zawołanie, kończące dzisiejsze warsztaty „Wszystko możesz, jeśli chcesz!”
było dla wszystkich bardzo budujące i motywujące do aktywnego życia bez używek.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK