×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Godzina Dla Ziemi 2018 już w tę sobotę. Wieczorem na 60 minut zgasną światła w wybranych gospodarstwach domowych, budynkach publicznych, jak i w sklepach. Akcja odbędzie się pod hasłem "Ratujmy serce Karpat", a jej głównym celem jest wsparcie utworzenia na terenie Puszczy Karpackiej Turnickiego Parku Narodowego. 


Godzina Dla Ziemi to światowa akcja WWF, która od 2007 roku odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca. Jej głównym celem jest nakłonienie jak największej ilości osób do wyłączenia na 60 minut świateł oraz urządzeń elektrycznych, zarówno w domach, jak i biurach. Czas ten ma skłonić do refleksji na temat zmian klimatu.

Godzina Dla Ziemi 2018 WWF trwać będzie od godziny 20:30 do 21:30. Organizatorzy zachęcają w tym czasie na 60 minut zgasić światła w gospodarstwach domowych, w budynkach użyteczności publicznej, sklepach oraz galeriach handlowych. 
Godzina Dla Ziemi 2018 odbędzie się pod hasłem "Ratujmy serce Karpat", a jej głównym celem jest wsparcie utworzenia na terenie Puszczy Karpackiej Turnickiego Parku Narodowego. Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzi. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Niestety obszar ten jest poddany bardzo intensywnej wycince, a planowane są dalsze cięcia 4 razy większe niż te z Puszczy Białowieskiej! Przez cały marzec będziemy zbierać głosy pod petycją na rzecz utworzenia, na tamtym obszarze Turnickiego Parku Narodowego, a o godz. 20:30 w sobotę 24 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony Puszczy Karpackiej -  czytamy na Facebooku.
Ptycję można podpisać za pośrednictwem strony karpaty.wwf.pl.

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK