Obecnie czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (drugą przypominającą) mogą przyjmować seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia oraz osoby w wieku 12+ z obniżoną odpornością, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystarczająca. W Kołobrzegu zaszczepić się można w 8 punktach, w tym w Inter Medicalu.

Decyzja o powszechnym podawaniu czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19, w tym także ukierunkowanej na mutację Omikron będzie podjęta po zakończeniu oceny przez Europejską Agencję Leków, czyli najprawdopodobniej we wrześniu, ale już teraz osoby, które ukończyły 80 lat mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą. Warunkiem jest pełny schemat szczepienia podstawowego oraz pierwszą dawkę przypominającą. 

Dla seniorów powyżej 80 lat, którzy przyjęli dawkę przypominającą szczepionki, od której minęło minimum 150 dni, skierowania zostaną wystawione automatycznie. W przypadku braku skierowania, decyzję o jego wystawieniu podejmie lekarz.

Numer kontaktowy w sprawie szczepień w Przychodni Inter Medical to 663 891 555.

Więcej informacji na temat innych punktów można znaleźć na www.gov.pl w zakładce szczepimysie. Na dzisiaj w Polsce mamy 3251 zakażeń, w tym 2703 nowych.

W naszym powiecie zakażonych koronawirusem jest 12 osób.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK